nov. 05., Szo
|Velence
Mit tud a szőlő? Világfajták és magyar fajták | Groenk Borklub
Vajon milyen fajtát telepítsen a magyar borász? Kockáztasson ezerjóval, furminttal, juhfarkkal, kadarkával vagy menjen rá a tutira, és válasszon chardonnay-t, merlot-t, cabernet-t?


Idő és helyszín
2022. nov. 05. 18:00
Velence, Velence, Tábor u., 2481 Hungary
Az eseményről
Rengeteg féle szőlőfajta termeszthető.
Az őshonosnak hívott fajták termőterülete egy kisebb földrajzi egységhez köthető, mint pl. a Kárpát-medence. Világfajtáknak pedig azokat a szőlőfajtákat nevezzük, melyek szinte valamennyi ma ismert szőlőtermő vidéken megtalálhatók a Földön. Jellemzőjük, hogy kitűnően képesek alkalmazkodni a helyi viszonyokhoz, talajhoz, kőzethez, jól tűrik az időjárás viszontagságait tehát termelésük relatíve könnyű és gazdaságos, valamint a legtöbb évjáratban kiválóan beérnek azaz képesek magas minőséget adni.
Vajon akkor milyen fajtát telepítsen a magyar borász? Kockáztasson ezerjóval, furminttal, juhfarkkal, kadarkával vagy menjen rá a tutira, és válasszon chardonnay-t, merlot-t, cabernet-t?
Ez a kérdés áll majd a soron következő esténk fókuszában, miközben öt csodaszép bort kóstolunk magyar- illetve világfajtákból.
A kóstolót Bácsi Zoltán borász, sommelier tartja.
A kóstoló ára: 6500 Ft